Mechanicy Shanty i EKT-Gdynia zagrają na rozpoczęcie wrocławskiego sezonu szantowego!

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy do Starego Klasztoru na koncert rozpoczynający sezon jesiennego śpiewania szant w klubach.

Październik to miesiąc, w którym kończymy rejsy dalekie i bliskie, zarówno po morzach i oceanach, jak i po mazurskich jeziorach i wracamy do Wrocławia.

Aby płynnie zmienić sezon żeglarski w sezon szantowego śpiewania spotkamy się w piątek 4 października w Starym Klasztorze.

W Sali Gotyckiej zagra sprawdzona już ekipa koncertowa - Mechanicy Shanty oraz EKT-Gdynia.

Ten zestaw gwiazd gwarantuje najlepszą szantową zabawę - można będzie śpiewać i tańczyć do później nocy, nie zabraknie też okazji do spotkania znajomych z wakacyjnych rejsów i do powspominania przygód.

Zaznaczcie w kalendarzach: 4 października, Stary Klasztor - obecność obowiązkowa!

 • 4.10.19, godz. 20.00 - Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
  Rozpoczęcie wrocławskiego sezonu szantowego
  MECHANICY SHANTY
  EKT-GDYNIA
  miejsca siedzące: 60 zł - I miejsca, 50 zł - II miejsca
  miejsca stojące/tańczące: 35 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, w okresie wakacyjnym kasa biletowa w klubie Stary Klasztor jest nieczynna!


Jurek Porębski - legenda piosenki żeglarskiej w Starym Klasztorze!

Zapraszamy 21 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na muzyczne spotkanie z Jurkiem Porębskim - ojcem chrzestnym polskich szant!

Jurek Porębski to prawdziwa legenda sceny szantowej i autor największych żeglarskich hitów. „Gdzie ta keja”, „Cztery piwka”, „Jejeku, jejku” i niezliczona ilość jego piosenek śpiewana jest na wszystkich łajbach i przy ogniskach jak Polska długa i szeroka, i daleko poza jej granicami.

Będą morskie opowieści, nostalgiczne ballady i dużo wspólnego śpiewania ...

Dla prawdziwych szantymaniaków - obecność obowiązkowa!

 • 21.10.19, godz. 20.00 - Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
  Szanty w Starym Klasztorze
  JUREK PORĘBSKI
  miejsca siedzące: 50 zł - przedsprzedaż, 60 zł - w dniu koncertu
  miejsca stojące: 35 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl


Andrzej Korycki i Dominika Żukowska w Starym Klasztorze!

Doskonale znany zarówno miłośnikom żeglowania, jak i rosyjskich klimatów duet: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, powraca do Wrocławia i wystąpi 6 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Podczas koncertu usłyszymy zarówno rosyjskie ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej, jak i piosenki autorskie oraz szanty i pieśni kubryku.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. Zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Yacht Rock&Roll”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Fale”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Obecnie występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami...

Podczas koncertów - zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach - duet wykonuje wiele wspaniałych ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Kozacka przypowieść”.

 • 6.11.19, godz. 20.00 - Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
  ANDRZEJ KORYCKI & DOMINIKA ŻUKOWSKA
  bilety: 70 zł - I miejsca, 50 zł - II miejsca, 40 zł - miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl


 
Ostatnia aktualizacja 15/07/2019